ÖNEMLİ!PRİM GÜN SAYISINA GÖRE C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞINDAN A SINIFI İŞ GÜVEMLİĞİ UZMANLIĞINA GEÇİŞ VE İKİ KEZ SINAVI KAZANAMAYANLARA BİR SINAV HAKKI DAHA VERİLEN KATILMCILAR İÇİN TEKRAR EĞİTİMİ

Bilindiği üzere; iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.

Yani; sahip olduğu belge sınıfının üstündeki sınıflara geçmek isteyen kursiyerlere  ilerleyen günlerde  çıkacak olan duyuruda belirtilen koşulları sağlaması şartı ile iki sınav hakkı verilecektir.  Örneğin;  c sınıfı belgeye sahip olan bir kişinin duyuruda belirtilen şartları sağlaması durumunda B sınıfına yada A sınıfına geçmesi söz konusu olacaktır. Koşullar hk. henüz Çsgb’den tarafımıza da ulaşmış bir bilgi yoktur. Ulaştığında mutlaka bilgi vereceğiz.

Konu hakkında bakanlık tarafından bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.  İki kez sınavı kazanamayanlara bir sınav hakkı daha verilmeyecektir. Bu sebeple eğitim kurumumuz tarafından bir sınav kampı hazırlanmıştır. Arzu eden adaylar aşağıdaki eğitim programına dahil olabilirler.

 

  • Sınav için 7 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında 12 saat süren bir eğitim verilecektir.
  • Örgün Eğitim 7-8 Aralık tarihlerinde yapılacaktır. (C.tesi – Pazar)
  • Eğitime katılanlara kitap hediye edilecektir.
  • Eğitim ücreti 300 tl + KDV’dir.